T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif’i Anma Günü
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif’i Anma Günü

 

 

            Türk Milletinin Bağımsızlık ve Özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 90.yıldönümü kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Belediye Çok Amaçlı Salonun da  düzenlenen törenle kutlandı.

            Törene Kaymakamımız Aydın Abak, İlçe Jandarma Komutanı, Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdürü tüm kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

            Atatürk İlköğretim okulunca  hazırlanan 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Atatürk ilköğretim okulu Müdürü Mehmet Akbulut günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.Daha sonra öğretmenler ve öğrenciler tarafından  Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve şiirleri okundu. Program Mehmet Akif Ersoy’un hayatıyla ilgili slayt gösterisi, Tiyatro gösterisi, ödül töreni ve kitap sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

    
    
  
  Bu içerik toplam 284.972 kez gösterildi, Site toplam 485.885 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 1 kişi geziyor.T.C. SARAYKÖY KAYMAKAMLIĞI

                                       Tel:
0258 415 25 00     Fax:0258 415 13 11                                                
                       

                          Yazı İşleri Md. 0258 415 4243            SYDV 0258 415 2012