14 Mart 1827 tarihinde Tıbbiye-i Şahane Mektebinin kuruluşu nedeniyle 1937 yılından bu yana Tıp Bayramı olarak kutlanan 14 Mart'ı, bilim ve teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği tıp alanında her gün kaydedilen yeni gelişmelerin ışığında kutluyoruz.
        Şartlar ne olursa olsun fert ve toplumun sağlığını korumak, insanların mutluluğunu sağlamak, herkesin derdine çare olmak için koşan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız, bu kutsal görevi büyük bir özveri ve meslek aşkıyla yerine getirmektedirler. Büyük Önder Atatürk'ün de 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözüyle ifade ettiği gibi, sağlığımızı emanet ettiğimiz Türk Hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bu hizmet kervanında özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceklerine inancım sonsuzdur.
        Vatandaşlarımıza, güvenli, etkili, kaliteli ve zamanında sağlık hizmeti vermek Devletimizin en öncelikli görevlerindendir. Bilimin hızla ilerlediği çağımızda sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler kaydedilmektedir. Ülkemiz bugün, başka sahalarda olduğu gibi, tıp eğitimi- teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanındaki performansıyla da dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Ülkemiz sağlıklı insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaşmıştır. Bu başarının arkasında köklü eğitim kurumlarımız, bilgi ve tecrübe sahibi hocalarımız, kamu ve özel sektörümüzün yönetim ve işletme becerisi yatmaktadır. Bugün tıp camiası müşterek bir standardı yakalamış ve her geçen gün gelişmekte olması ayrıca takdire değerdir.
 
     Amacımız, sağlık hizmetlerini bugünkü durumundan daha da ileriye götürmektir. Bu bağlamda yeri gelmişken, özellikle kan bağışı ve organ bağışı konusunda toplumun her kesimini daha duyarlı ve bilinçli olmaya davet ediyorum. Bu konuda inanıyorum ki Sarayköy Halkı gereken hassasiyeti göstermeye devam edecektir.
        Yılın her günü, günün her saati insan sağlığına hizmet eden, özveriyle çalışan, yurdumuzun her köşesinde insan sağlığına fedakârca hizmet eden sağlık camiasının "14 Mart Tıp Bayramlarını” kutluyor, son derecede zor ve kutsal bu mesleğe emek veren tüm sağlık çalışanlarına başarılar diliyorum.                                                                                                                                                                                                  
                                                                                                                                                                                                                       Kaymakam
Fatih AKKAYA